Hericium erinaceus, dar žinomas kaip Lions Mane Korališkasis trapiadyglis, yra vaistinis grybas, kuris Azijoje jau šimtmečius vartojamas dėl savo pažintinių ir maistinių savybių. Šiuo metu Vakaruose jis populiarėja kaip maisto papildas dėl didelio kiekio antioksidantų ir polisacharidų. Hericium erinaceus galima auginti namuose, naudojant ikrus arba sporas.

Norint auginti hericium erinaceus naudojant grybieną, reikės: auginimo rinkinio, grybienos, auginimo indo ir perlito arba vermikulito.

Grybiena – tai substratas, į kurį buvo įterptas grybo micelis. Jų galima įsigyti internetinėse parduotuvėse arba vietinėje sveiko maisto parduotuvėje. Sporos – tai grybų dauginimosi ląstelės, kurias galima surinkti iš laukinių grybų arba gauti iš sporų banko.

Norint auginti hericium erinaceus naudojant grybieną, reikės: auginimo rinkinio, grybienos, auginimo indo ir perlito arba vermikulito. Auginimo rinkinyje bus pateiktos visos būtinos instrukcijos. Ikrus į auginimo indą galima įskiepyti vienu iš dviejų būdų: tiesiogine injekcija arba pasterizacija. Tiesioginis įšvirkštimas yra labiausiai paplitęs metodas, kai ikrai į auginimo substratą įšvirkščiami adata. Pasterizavimas yra sudėtingesnis procesas, kurio metu substratas tam tikrą laiką kaitinamas iki tam tikros temperatūros, kad būtų sunaikinti visi galimi teršalai.

Kai auginimo indas pripildomas substrato ir ikrų, svarbu palaikyti aukštą drėgmės lygį. Tai galima padaryti reguliariai purškiant substratą arba patalpinant indą į drėgmės kamerą. Hericium erinaceus reikia 60-70 laipsnių pagal Farenheitą temperatūros, o vaisius užaugina per 4-8 savaites.

Kai grybas bus paruoštas derliui, aštriu peiliu nupjaukite jį ties kotelio pagrindu. Tuomet grybą galima džiovinti, šaldyti arba virti ir iš karto valgyti. Hericium erinaceus gali būti įvairiai naudojamas kulinarijoje, jo galima dėti į sriubas, kepinius arba naudoti kaip mėsos pakaitalą.

Hericium erinaceus auginimas namuose yra puikus būdas gauti visą šio vaistinio grybo naudą ir nepirkti jo iš parduotuvės. Šiek tiek pasistengę, galite turėti nuolatinį hericium erinaceus tiekimą, kurį galėsite naudoti savo virtuvėje ir pagerinti savo sveikatą.

Kaip auginti Hericium erinaceus miške

Hericium erinaceus, dar žinomas kaip liūto girios grybas, yra vaistinis ir valgomas grybas, kuris jau daugelį amžių naudojamas tradicinėje kinų medicinoje. Šis grybas geriausiai auga vėsiose, drėgnose, šešėlyje esančiose vietose, kur gausu organinių medžiagų. Liūtauodegius grybus lengva auginti, juos galima auginti įvairiais būdais.

Norint auginti hericium erinaceus miške, reikės:

  • pavėsingą, drėgną vietą miške, kurioje yra daug organinių medžiagų.
  • Hericium erinaceus daigų arba grybienos kultūros. Ją galite įsigyti iš patikimo tiekėjo internete arba vietinėje ūkio reikmenų parduotuvėje.
  • Bent 12 cm skersmens šviežiai nupjautas rąstelis arba kelmas.
  • Gręžtuvą arba grąžtą
  • Plaktukas
  • kaltas
  • Pjūklas
  • Dirvožemis
  • Mulčias

Pasirinkite pavėsingą, drėgną vietą miške, kurioje būtų daug organinių medžiagų. Hericium erinaceus geriausiai auga vėsesniame klimate, kur daug drėgmės.

  1. Iš patikimo tiekėjo įsigykite Hericium erinaceus ikrų arba grybienos kultūrą. Jų galite įsigyti internetu arba vietinėje ūkio reikmenų parduotuvėje.
  2. Gręžtuvu arba grąžtu padarykite kelias 1 colio skersmens skyles ne mažesniame kaip 12 colių skersmens rąste arba kelme, kuris buvo ką tik nupjautas.
  3. Plaktuku ir kaltu nupjaukite aplink skyles esančią žievę, kad į medieną būtų galima lengvai įkišti ikrus.
  4. Šaukštu arba pirštais į skylutes įkiškite ikrus arba grybieną. Tvirtai užspauskite.
  5. Pjūklu nupjaukite neršto perteklių aplink išgręžtas skylutes.
  6. Užpildytas skylutes plonu sluoksniu užberkite žemėmis.
  7. Dirvą mulčiuokite lapais, spygliais arba šiaudais, kad ji būtų drėgna.
  8. Kol grybai auga, bent vienerius metus laikykite plotą gerai palaistytą ir pavėsyje. Karštu ir sausu oru gali tekti laistyti dažniau.
  9. Po vienerių metų galite pradėti rinkti grybus. Aštriu peiliu nupjaukite juos ties kotelio pagrindu. Leiskite grybams atsinaujinti, palikdami dalį vaisiakūnių ant rąsto ar kelmo. Grybai atsinaujins ir juos galėsite rinkti dar kelerius metus,

Komercinio Hericium Erinaceus auginimo ekonomika

Komercinio Hericium erinaceus auginimo ekonominį gyvybingumą lemia keletas veiksnių, įskaitant grybų kainą, gamybos sąnaudas ir paklausą. Apskritai, kuo didesnė grybo kaina, tuo didesnė paskata jį auginti komerciniais tikslais. Gamybos sąnaudas sudaro tokios išlaidos kaip darbo jėga, energija ir gamybai naudojamos žaliavos. Paprastai kuo mažesnės gamybos sąnaudos, tuo didesnė tikimybė, kad verslas bus pelningas. Galiausiai produkto paklausa yra svarbus veiksnys, lemiantis jo komercinį gyvybingumą. Jei produkto paklausa yra didelė, o kainos – aukštos, labiau tikėtina, kad verslui pavyks jį sėkmingai auginti komerciniais tikslais.

Atsižvelgiant į viską, hericium erinaceus auginimas komerciniais tikslais gali būti pelninga veikla, jei yra tinkamos sąlygos. Tačiau svarbu prisiminti, kad šios sąlygos laikui bėgant gali pasikeisti, todėl įmonės turi būti lanksčios ir gebėti prisitaikyti, kad ir toliau sėkmingai veiktų.

Hericium erinaceus, arba liūto žvynabudė, yra grybų rūšis, kuri Azijoje jau daugelį amžių naudojama medicinoje. Dabar jis vis labiau populiarėja Vakaruose dėl galimo teigiamo poveikio sveikatai.

Liūtašaknė yra maistingųjų medžiagų turtingas grybas, kuriame gausu baltymų ir skaidulų. Jame taip pat yra antioksidantų ir polisacharidų, kurie, kaip manoma, skatina imuninės sistemos sveikatą. Be to, manoma, kad liūto mantija gerina pažinimo funkcijas ir atmintį.

Liūtašaknės tyrimai dar yra preliminarūs, tačiau pirmieji duomenys rodo, kad šis grybas gali būti naudingas sveikatai. Pavyzdžiui, atlikus vieną tyrimą nustatyta, kad liūto manija pagerino pažinimo funkcijas dalyviams, turintiems lengvą pažinimo sutrikimą.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: